Każdy poważny ranking paneli fotowoltaicznych uwzględnia, poza danymi technicznymi, renomę samego producenta. Stworzono trzypoziomowy system klas Tier (z angielskiego „poziom”), przydatny do szybkiej oceny producentów paneli fotowoltaicznych.

Uszkodzenia mechaniczne, powstające w procesie produkcji są często trudne do zauważenia gołym okiem. Inspekcja EL jest to elektoluminescencyjne badanie panela podczas etapu produkcji na różnych etapach.

PID, to niekorzystne zjawisko spowodowane wysoką różnicą potencjałów pomiędzy uziemioną ramą paneli fotowoltaicznych, a skrajnie położonymi panelami w stringu i wytworzeniu się przez to pola elektrostatycznego.

Wybierając moduły fotowoltaiczne, coraz częściej możemy spotkać się z ofertą modułów PERC. Nazwa ta pochodzi od nazwy ogniwa, które przez zmienioną budowę spodniej części uzyskują wyższą sprawność od ogniw klasycznych przy umiarkowanym wzroście kosztów.

Dość często zdarza się, że kolektory słoneczne mylone są z modułami fotowoltaicznymi. Różnica pomiędzy nimi jest znacznazarówno w budowie, zasadzie działania, jak i rodzaju otrzymywanej energii. 

System fotowoltaiczny to, najkrócej ujmując, system zamieniający energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Trwałość paneli fotowoltaicznych przekracza 25 lat. Ich degradacja ( utrata wydajności ) z reguły nie przekracza 1% na rok


KOLEKTOROWO.PL
Sadowice, ul. Kolejowa 1 E  ●  55‑080 Kąty Wrocławskie  ●  telefon: 794 320 696
NIP: 884-002-48-05  ●  REGON: 930946160

© 2019 kolektorowo.pl  ●  A Joomla Template by Joomla51